Најнови вести

Средба на ЗМНР Фатмире Исаки со амбасадорот на Полска Војчех Јежи Тичињски

01 декември 2020

Османи на неформален состанок на Советот на ЕУ за општи работи –ГАК

01 декември 2020

Османи на средба со претставници на Тинк-тенк организациите во Северна Македонија

30 ноември 2020

Видео средба на МНР Бујар Османи со МНРО на Ирска, Симон Ковни

30 ноември 2020

Министрите Османи и, Харадинај-Стубла на видео средба упатија честитки до албанскиот колега Цакај по повод Денот на независноста на Албанија

28 ноември 2020

Остра осуда за скрнавењето на споменикот во Охрид за жртвите на трагичната несреќа со бродот „Илинден"

27 ноември 2020

Северна Македонија за прв пат на министерскиот совет на ОЦЕС (BSEC)

27 ноември 2020

Виртуелната изложба „50 години Франкофонија – поглед од Северна Македонија“

26 ноември 2020

Средба Османи-Гир

25 ноември 2020

Османи на заедничкиот видео-брифинг со Филипче

25 ноември 2020
Страница 1 од 17